Громади Вінниччини навчали знаходити партнерів та розбудовувати співпрацю з муніципалітетами Німеччини

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, заступник голови обласної Ради Анатолій Ткач, заступник Вінницького міського голови, голова постійної комісії обласної Ради з питань стратегічного розвитку, інвестицій та місцевого самоврядування Владислав Скальський взяли участь у семінарі для територіальних громад Вінниччини «Започаткування та розбудова партнерств із муніципалітетами Німеччини».

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий зауважив, що партнерство між громадами Вінницької області та Німеччини вже демонструє значні досягнення та відкриває подальші перспективи для спільного розвитку.

– Наше завдання – створити умови, в яких громади зможуть впевнено розвиватися, впроваджувати інновації, модернізувати свої системи управління та поліпшувати якість життя мешканців. Із міжнародними партнерами ми прагнемо будувати солідарні, рівноправні стосунки, – зазначив Вячеслав Соколовий. – Інфраструктурні проєкти, екологічні ініціативи, енергозбереження, поліпшення транспортних систем та водопостачання, модернізація освітніх закладів – це ті напрями, які потребують наших спільних зусиль.

Голова обласної Ради додав, що досвід німецьких громад у сфері децентралізації та управління є неоціненним для громад Вінниччини. Впровадження передових практик і технологій, обмін досвідом, проведення тренінгів – це той інструментарій, який допомагає зміцнити громади.

– Ми готові підтримувати громади Вінниччини в пошуку партнерів та реалізації спільних проєктів. Безпека та оборона, стійкість і турбота – це ті пріоритети, за якими працює та живе обласна та Вінницька міська ради, наші територіальні громади. За цими пріоритетами формуються бюджети, реалізуються проєкти. Ці пріоритети взаємопов’язані. Надійну безпеку та оборону, потрібну допомогу нашим захисникам і захисницям можуть забезпечити стійкі громади. Працювати на перемогу можуть люди, які відчувають турботу. Наші громади відкриті до діалогу, – сказав Вячеслав Соколовий. – Уже зараз Жмеринський, Гайсинський та Вінницький райони готові стати флагманами цього процесу. Їх громади демонструють високий рівень організації, ініціативність і готовність до впровадження нових проєктів. Впевнений, разом із нашими міжнародними партнерами ми здатні формувати нове майбутнє – європейське, прогресивне, орієнтоване на сталий розвиток.

Заступник Вінницького міського голови Владислав Скальський подякував уряду Німеччини та організаціям, які заохочують розвиток українських громад.

– Україна – кандидат у Європейський Союз. Ми вже точно визначилися з вектором, у нас європейський напрям розвитку, зафіксований в Конституції, – сказав Владислав Скальський. – Уряд Німеччини, як один із основних донорів бюджету Європейського Союзу, підтримує нас на підготовчому процесі. Як саме? Децентралізовано працювати через урядові організації, налагоджуючи міжмуніципальне співробітництво.

Під час семінару начальниця управління по зв'язках з органами місцевого самоврядування, міжнародного та міжрегіонального співробітництва, проєктної діяльності та сприяння інвестиціям виконавчого апарату обласної Ради Олеся Панасюк говорила про роль Вінницької обласної Ради в налагоджені міжнародних зв'язків та реалізації пріоритетних проєктів для розвитку громад. Координаторка проєкту Валентина Гнасюк-Терлецька представила проєкт «Муніципальні партнерства з Україною» Engagement Global/ SKEW. Про досвід успішної співпраці громад Вінницької та Житомирської областей, що мають партнерства із муніципалітетами у Німеччині, розповіли директорка КП «Інститут розвитку міст» Яна Чайковська та представниця Радомишльської міської ради Олена Яцківська. Присутні на семінарі обмінялися думками та практичними кейсами щодо написання та впровадження проєктів в рамках міжнародного співробітництва.

Довідково.

Із 2015 року проєкт «Муніципальні партнерства з Україною» підтримує партнерські контакти між громадами Німеччини та України. Проєкт співпрацює з Радою муніципалітетів і регіонів Європи (RGRE), Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), Програмою «ULEAD з Європою», Асоціацією міст України та іншими німецькими та українськими організаціями.